Sprawdź czyj to telefon

Jeśli nasz telefon brzęczy, po prostu go odbieramy. Niestety, czasami nie mamy pojęcia, czy powinniśmy to na pewno uczynić, bo nieznany nam jest numer telefonu, jaki wyświetla się na urządzeniu. Zwykle chcemy odkryć posiadacza obcego numeru, więc odbieramy komórkę, a wtedy rozmowa często się urywa. Da się jednak w inny sposób poznać swojego rozmówcę. A jak to zrobić?

Od razu zrezygnujmy z przepatrywania ksiąg telefonicznych, gdyż one już od lat nie spełniają swoich funkcji. Dobrze postąpimy, gdy podłączymy się do sieci i z nią dowiemy się, do kogo należy ten numer. W internetowej rzeczywistości znajdziemy dziś specjalne portale internetowe, jakie interesują się wyłącznie numerami – odkrywają je, oznaczają i zaznaczają, do jakiej osoby one mogą należeć. Wejdźmy koniecznie na taką witrynę, a potem wklepmy do jej rubryki numer, który nieustannie do nas wydzwania. Bardzo możliwe, że błyskawicznie otrzymamy odpowiedź mieszczącą informacje odnośnie danego numeru. Warto wspomnieć, że takie portale są aktualizowane nie jedynie przez ich twórców, ale także przez normalnych ludzi. To oni komentują numery telefonów, określają, do kogo one mogą należeć i ustalają, czy są one niegroźne. My również możemy pisać wiadomości o nietypowych numerach, by w jakimś stopniu uprościć życie innym ludziom. Na pewno warto to robić właśnie w sieci.

Jeżeli więc wciąż nie mamy pewności, co to za numer dzwonił, spróbujmy po prostu odnaleźć go dzięki sieci. Wiele portali internetowych pokaże nam konkretnie, kto może być posiadaczem danego numeru, dlatego musimy jedynie wziąć informacje z takich stron. Róbmy tak za każdym razem, gdy będziemy się wahać, czy powinniśmy bez obaw odebrać swoją komórkę. Dobrze w końcu zawsze być ostrożnym.

Sposoby na odkrycie kto do mnie dzwonił

Telefony komórkowe pojawiły się na świecie już wiele miesięcy temu, a i tak dalej są najpopularniejszymi sprzętami. Ludzie dzwonią z nich niemalże bezustannie, aby skontaktować się ze znajomymi, wysłać do nich sms-a lub usłyszeć czyiś głos. Niestety, nawet popularne komórki mogą być czasami pewnym zagrożeniem, bo z nich korzystają również bandyci oraz naciągacze. Oni dzwonią z nieznanych nikomu numerów, które jednak da się dość prędko rozpoznać jak sprawdzić kto dzwonił.

Bez wątpienia najłatwiej byłoby zadzwonić pod nieznany numer, jednak często tego typu czyn nie jest zbyt pożyteczny. Jeśli on nie działa, ponieważ dzwoniący nie odbiera, trzeba w inny sposób sprawdzić, do kogo należy ten numer. Czasami trzeba tylko wpisać numer telefonu do wyszukiwarki wirtualnej i wejść potem na różnorodne portale, by odkryć dzwoniącego. Są już nawet specjalne strony wirtualne, które mieszczą w sobie niemalże wszystkie dziwne numery, opisują je i wystawiają im noty. Każdy powinien z nich zrobić użytek, a nawet samodzielnie stworzyć opinię o niebezpiecznym numerze. A jeżeli jednak taka witryna nie posłuży danej osobie, a tę osobę dalej będą nękać ciągłe telefony, w każdej chwili może ona zgłosić się na komendę. W pewnych momentach z pewnością powinno się tak zadziałać, by dowiedzieć się, co to za numer dzwonił i odkryć tożsamość obcego dzwoniącego. Nękające telefony nigdy nie są przecież czymś przyjemnym, dlatego warto z nimi walczyć.

W obecnych latach niemalże każdą sprawę można już spokojnie rozwiązać. Nawet pozornie nieznane numery da się błyskawicznie rozpoznać, by ocenić, czy są one na sto procent niegroźne. W takim celu należy wejść na specjalną witrynę wirtualną, zatelefonować pod konkretny numer lub nawiązać kontakt z policją.