Jaki to nr

Kto dziś dzwonił

Nawet jeżeli nasza księga telefoniczna jest zapisana po brzegi, z pewnością nie posiadamy numerów telefonu do wszystkich ludzi, jacy żyją na naszym świecie. Czasem zastanawiamy się zatem, kto dzwoni, o ile na tapecie głównej komórki widnieje obca kombinacja liczb.

Najczęściej w takich chwilach najzwyczajniej odrzucamy telefon, ponieważ nie chcemy kontaktować się z obcymi osobami. Niemniej jednak jeśli obcy nam numer spróbuje skontaktować się po raz drugi, zechcemy dowiedzieć się, jaka osoba jest jego właścicielem. A jak to odkryjemy?

Nie musimy od razu lecieć na policję, skoro przecież nie zawsze dziwne telefony tworzone są przez kryminalistów. Czasem nieznajomy numer telefonu będzie należeć do człowieka z naszej wielkiej rodziny, który po prostu wymienił telefon komórkowy albo zmienił swojego operatora.

A jeżeli posiadamy dojście do sieci, samodzielnie sprawdzimy na spokojnie, kto dzwonił. Musimy w tym celu wklepać nieznany numer do popularnej strony szukającej albo od początku skorzystać ze strony, która zajmuje się testowaniem i opisywaniem rozmaitych numerów telefonu. To ona tylko pokaże nam samym, co to za numer i do jakiej osoby on raczej należy. Później samodzielnie ustalimy, czy chcemy odebrać dziwny telefon.

Najczęściej jednak powinniśmy odbierać nawet takie niepokojące połączenia. Jeżeli bowiem nie wiemy, czyj to numer, możemy nawet przez przypadek zablokować telefon przyjaciela, który chce naszej porady.

do kogo należy numer tel

Po pierwsze, zaniechajmy przeglądania ksiąg z numerami, bo te pisma już od lat nie wypełniają najważniejszych funkcji. Lepiej zrobimy, gdy podłączymy się do sieci i z jej pomocą dowiemy się, do kogo należy ten numer. W wirtualnej rzeczywistości napotkamy już specjalne strony internetowe, które interesują się wyłącznie numerami – odkrywają je, oznaczają i zaznaczają, do jakiej osoby one mogą należeć. Wejdźmy koniecznie na tego typu witrynę , a następnie wklepmy do jej komórki numer telefonu, który ciągle do nas telefonuje. Bardzo możliwe, że błyskawicznie dostaniemy odpowiedź zawierającą dane na temat danego numeru. Warto wspomnieć, że takie strony są uzupełniane nie jedynie przez ich właścicieli, ale również przez zwykłych ludzi. To oni komentują numery telefonów, określają, do jakiej osoby one mogą należeć i zaznaczają, czy będą one niegroźne. My również możemy publikować komentarze o nietypowych numerach, aby w pewnym stopniu uprościć życie innym ludziom. Z pewnością powinniśmy to robić właśnie w sieci.

Jeżeli więc wciąż nie mamy pojęcia, co to za numer dzwonił, postarajmy się zwyczajnie odnaleźć go dzięki sieci. Mnóstwo witryn internetowych pokaże nam konkretnie, kto jest właścicielem danego numeru, więc musimy jedynie skorzystać z tych stron. Czyńmy to zawsze, gdy zaczniemy się wahać, czy powinniśmy spokojnie odebrać swoją komórkę. Lepiej bowiem zawsze dmuchać na zimne.

czyj ten numer

Komórki zaistniały na rynku już mnóstwo lat temu, a mimo tego wciąż są najpopularniejszymi sprzętami. Wszyscy dzwonią z nich niemalże bezustannie, aby porozumieć się ze znajomymi, wysłać im wiadomość albo usłyszeć znajomy ton głosu. Niestety, nawet te niezwykłe komórki mogą być nierzadko pewnym zagrożeniem, ponieważ z nich dzwonią również bandyci i naciągacze. To oni dzwonią z obcych numerów, które mimo wszystko można w miarę szybko rozpoznać.

Oczywiście najłatwiej byłoby zatelefonować pod nieznany numer, jednak często taki krok nie będzie zbyt pożyteczny. Jeżeli on się nie sprawdza, ponieważ dzwoniący nie odbiera, trzeba w inny sposób rozpoznać, do kogo należy ten numer. Czasem wystarczy tylko wklepać numer telefonu do wyszukiwarki wirtualnej i wejść później na różnorodne strony, aby odkryć dzwoniącego. Istnieją nawet specjalistyczne witryny internetowe, które mieszczą u siebie niemalże wszystkie dziwne numery telefonów, piszą o nich i stawiają im noty. Internauta może z nich skorzystać, a także własnoręcznie napisać recenzję o niebezpiecznym numerze. A jeżeli jednak taka witryna nie posłuży jakiejś osobie, a ją wciąż będą martwić głuche telefony, zawsze może ona udać się na komendę. W skrajnych sytuacjach z pewnością powinno się tak zrobić, aby dowiedzieć się, co to za numer dzwonił i odkryć dane osobowe obcego rozmówcy. Głuche telefony nie są przecież niczym przyjemnym, więc warto z nimi zawalczyć.

W obecnych latach niemalże wszystko można już bez problemu załatwić. Nawet pozornie obce numery telefonów da się błyskawicznie rozpoznać, aby osądzić, czy będą one na sto procent niegroźne. W takim celu wystarczy odwiedzić specjalną witrynę (np. phone number), zatelefonować pod nieznany numer albo skontaktować się z policją.